ΓΡΕΒΕΝΑ - Στην ΠΡΩΤΗ ΘΕΣΗ ο ΜΟΓ - 13ος τίτλος για τον Βασίλη Σιαφαρίκα !!!

Στην ΠΡΩΤΗ ΘΕΣΗ ο ΜΟΓ - 13ος τίτλος για τον Βασίλη Σιαφαρίκα !!!
Οι αθλητές του Μοτοσυκλετιστικού Ομίλου Γρεβενών πρωταγωνίστησαν και στον έκτο γύρο του πανελληνίου πρωταθλήματος ENDURO φέροντας τον Μ.Ο.Γ. στην πρώτη θέση των σωματείων . Μετά από πέντε συνεχόμενες νίκες των Σιαφαρίκα και Παυλίδη, στην γενική ο Τρικαλινός Ζώρας πήρε την νίκη αφου ήταν 1,9 δ. ταχύτερος από τον Γιάννη Παυλίδη αφήνοντάς τον στην δεύτερη θέση της γενικής και της E1 .

Ο πολυπρωταθλητής Βασίλης Σιαφαρίκας κατέκτησε την τέταρτη θέση στην γενική έχοντας το απόλυτο στην κατηγορία προσθέτοντας τον 13ο τίτλο στη καριέρα του, έναν αγώνα πριν την αυλαία του πρωταθλήματος .
Ο Χρήστος Παπαθεοδώρου σε ακόμη μια πολύ καλή εμφάνιση τερμάτισε στην 8η θέση γενικής και δεύτερος στην Ε3 .
ef2
Στον τελευταίο αγώνα που θα διεξαχθεί στο Λουτράκι οι αθλητές του Μ.Ο.Γ. κυνηγάνε άλλες δυο πρωτιές. Στην E1 ο Γιάννης Παυλίδης έχει μεγάλο πλεονέκτημα 10 βαθμών έναντι του ανταγωνισμού , που μαζί με τον Βασίλη Σιαφαρίκα ειναι και οι επικρατέστεροι για τον τίτλο στην γενική.
Πριν όμως από τον τελευταίο αγώνα του πανελληνίου πρωταθλήματος οι αθλητές του Μ.Ο.Γ. θα συμμετέχουν στον τρίτο γύρο του περιφερειακού πρωταθλήματος SCRAMBLE στις 1 Οκτωβρίου που θα διεξαχθεί στην πόλη μας.